Masz pytania? Zadzwoń!

(+48) 518 202 969

Wybór pierwszego wózka dla dziecka?
Wybór pierwszego wózka dla dziecka?

 

Wybór pierwszego wózka dla dziecka?

 

Przyszli rodzice staja niekiedy przed lada wyzwaniem, jakim jest wybór odpowiedniego wózka dziecięcego, który będzie spełniał wszystkie aspekty bezpieczeństwa oraz będzie dobrze wyglądał.

 

Więc...gdzie zacząć?

 

Rodzaj wózka dla dziecka można podzielić na trzy kategorie, a pierwszą rzeczą jaką należy wiedzieć to to, że wiele zależy od wieku dziecka.

 

Po pierwsze istnieje rodzaj klasycznego wózka dla noworodków. Uważa się, że noworodki powinny leżeć płasko w wózku, co pozytywnie wpływa na rozwój płuc, układ oddechowy oraz kształt kręgosłupa. Wózek różni się pod tym względem od zwykłego wózka oraz wózka spacerowego.

 

Najlepsze i najlepiej dopasowane wózki to te, które posiadają system 2 w 1 lub 3 w 1, gdzie można przekształcić fotel wózka do wersji leżącej.

 

Następnym elementem jest tak zwany „ system podróży” który obejmuje gondolę oraz fotelik samochodowy, wpinaną i wypinaną ze stelaża dzięki specjalnym adapterom. Oferują one wiele funkcji w jednym i ułatwiają łatwe wypinanie elementów ze stelaża, podczas gdy dziecko spokojnie śpi a ich sen nie jest w żaden sposób zakłócony. System podróżny „wszystko w jednym „ wraz z całym szeregiem praktycznych funkcji będzie prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla zapracowanych rodziców.

 

 

Aktywni rodzice mogą być również zainteresowani nową generacją wózków dla biegaczy dostępną w naszym sklepie na www.bobobaski.pl . Bieg z wózkiem tego rodzaju zwiększa spalanie kalorii nawet o 20 procent, a angielski instytut zdrowia wymieniaja chodzenie lub bieganie z dzieckiem jako jeden ze sposobów zapobiegania lub pokonywania poporodowej depresji.

 

Rodzaj terenu, w którym będziemy jeździć naszym wózkiem jest również bardzo ważny. Niektóre wózki mogą wyglądać elegancko i stylowo na ulicach miast, jednak nie koniecznie będą funkcjonalne na zniszczonych chodnikach i piaszczystych drogach. Reasumując miejsce, ukształtowanie terenu, w którym będziemy na co dzień się poruszać jest kluczowe przy wyborze odpowiedniego wózka, gdyż przełoży się to na komfort użytkowania zarówno dla nas, jak i naszych dzieci.

 

Rodziny, które posiadają więcej niż jedno dziecko mogą zaopatrzyć się w dostępne na rynku wózki bliźniacze, nawet wtedy gdy dzieci są w różnym wieku. Jest to znaczne ułatwienie podczas spacerów, gdyż jeden wózek dziecięcy posiada dwa, trzy, cztery a nawet sześć miejsc siedzących lub leżących. Wózek bliźniaczy z systemem rozszerzeń odpowiada na każdą ewentualność.

 

 

Wybór pierwszego wózka dziecięcego może być, nie lada wyzwaniem, w szczególności gdy na rynku mamy do wyboru tak wiele różnych modeli o różnej rozpiętości cenowej i funkcjach.

Przed zakupem warto przemyśleć, z których funkcji będziemy tak naprawdę korzystać, czy skupić większą uwagę na sam wygląd, czy też może wygodę i komfort, jak i również bezpieczeństwo naszych dzieci.

 

Zachęcamy również do kontaktu z naszym sklepem www.bobobaski.pl w przypadku jakichkolwiek pytań. Jesteśmy do Państwa dyspozycji telefonicznie pod numerem 518 202 969, jak i przez skrzynkę email: biuro@bobobaski.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl