Masz pytania? Zadzwoń!

(+48) 518 202 969

Wózek bliźniaczy - jaki wybrać?

 

 

Wózki dla bliźniaków - krok po kroku...

Kunert Booster

Jeśli spodziewasz się dziecka prędzej czy później przyjdzie czas, żeby wybrać dla niego wózek. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak istotna jest to decyzja - w końcu chodzi o bezpieczeństwo naszej pociechy. Oferta na rynku bogata, a wybór trudny. Problem pojawia się więc już jak na świat ma przyjść maleństwo. Co jednak jeśli czekamy nie na jednego, a na dwójkę dzieci ? W dzisiejszym artykule specjalnie dla Ciebie przybliżymy ten temat oraz pokażemy, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Tak, żebyś na końcu mogła znaleźć rozwiązanie dla siebie wybierając odpowiedni wózek dla bliźniaków.

 

 

 Corona Duo

Zacznijmy od zbadania jakie rodzaje wózków bliźniaczych są w ogóle dostępne na rynku. Wózki dla bliźniaków możemy  podzielić ze względu na wiek, wtedy wyróżniamy wózki głębokie oraz wózki spacerowe, czyli tak samo jak w przypadku pojedynczych. Wózek dziecięcy, głęboki jest najodpowiedniejszy dla noworodka i kilkumiesięcznego malucha, ponieważ jest on zaprojektowany tak, żeby maleństwo leżało. Jest to najbezpieczniejsza pozycja dla niemowlaka. Dziecko uczy się siadać w pierwszym półroczu, między piątym i szóstym miesiącem życia. Wtedy dopiero można przejść na spacerówkę, która wystarczy nam nawet do 3 roku życia. Małe dziecko z natury jest bardzo ciekawe i chciałoby wszystko wiedzieć, kiedy więc zacznie siadać i się rozglądać, trzeba zmienić wózek na spacerowy. Ścianki wózka głębokiego są bowiem zdecydowanie za niskie, żeby zabezpieczyć ciekawe świata dziecko przed wypadkiem, a nie posiada on pasów.

 

 

Tako Corona Du Slim

Wózki 2w1 

Wózki 3w1

Potrzebujemy więc i wózka głębokiego i spacerówki. Na szczęście producenci wychodzą nam naprzeciw i posiadają w swojej ofercie zarówno wózki 2w1 jak i wózki 3w1. Takie rozwiązanie jest idealne, ponieważ kupimy jeden wózek, który wystarczy nam na długo i nie będzie trzeba go zmieniać. Może się to okazać większy koszt na początku, ale w perspektywie lat to same oszczędności i nieoceniona wygoda. Wózek 2w1 jest bez fotelika samochodowego, natomiast wózek 3w1 taki fotelik posiada. To znaczy, że jeśli już posiadamy taki fotelik lub nie planujemy podróżować z dzieckiem autem lepszą opcją będzie wózek 2w1, natomiast jeśli takiego fotelika nie posiadamy, opcja 3w1 jest rozwiązaniem, któremu zdecydowanie warto się przyjrzeć.

 

Corona Duo Slim

Rozróżniamy również wózki dla bliźniaków obok siebie (równoległe) oraz wózki jeden za drugim. W tym pierwszym dzieci mają ze sobą kontakt, jednak nie zawsze można to zaliczyć do plusów, ponieważ kiedy jedno dziecko będzie spać, a drugie nie, może przeszkadzać swojemu bliźniakowi.  Wózek  równoległy ma duże gabaryty, przez co niektórzy zarzucają mu kłopoty z manewrowaniem. Nie jest to jednak problemem jeśli zaopatrzymy się w taki z systemem skrętnych kół. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal najlepszą skrętnością charakteryzuje się wózek jeden za drugim, w którym dzieci sobie nie przeszkadzają, ale też nie mają ze sobą kontaktu. Musimy więc zastanowić się w jakim środowisku będziemy się poruszać i jakie funkcje są dla nas najważniejsze.

 

Junama Duo S Line

Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze wózka dla bliźniaków? Rodzice, wybierając wózek, muszą wziąć pod uwagę głównie jego przeznaczenie i miejsca, w których będą najczęściej spacerować. Bardzo ważne jest także to, czy mieszka się w bloku. W takim przypadku trzeba dobrze dobrać wymiary i wagę wózka, aby nie mieć problemów z przejazdem przez drzwi, wnoszeniem po schodach czy zmieszczeniem go w windzie. Dobra wiadomość jest taka, że bliźnięta potrzebują mniej miejsca od jedynaków, ponieważ są mniejsze i już w brzuszku matki są do siebie przytulone i lekko ściśnięte. Dzięki temu gondola nie musi być, aż tak szeroka. Oprócz wymienionych wyżej aspektów rodzice powinni jeszcze wziąć pod uwagę wymiary wózka po złożeniu oraz sposób jego składania. Tak żeby był łatwy w obsłudze i nie zajmował dużo miejsca w domu, lub na klatce schodowej. Najlepiej by było gdyby był jak najlżejszy. Oczywiście - nigdy nie będzie tak lekki jak dobry wózek pojedynczy, ale musi być na tyle, żeby jedna osoba samodzielnie mogła sobie z nim poradzić.

 

 

Kunert Booster 

Sama konstrukcja wózka powinna być też bardzo solidna i stabilna. Ważną rzeczą są również niezawodne hamulce, w końcu wózki dla bliźniaków są mimo wszystko cięższe od pojedynczych wózków . Dobre pasy bezpieczeństwa, amortyzatory oraz koła to również rzeczy, które priorytetowo powinny zwrócić naszą uwagę. Koła mogą być żelowe, piankowe albo gumowe (pompowane). Jeśli nie mamy w planach jazdy po trudnym terenie takim jak na przykład las to lepiej wybrać koła żelowe lub piankowe, bo są znacznie lżejsze. Jeśli natomiast wiemy, że wózek będzie miał dużo kontaktu z nierówną nawierzchnią zdecydowanie powinniśmy wybrać koła gumowe. Zapewniają nam one większą stabilizację i pewność, że nie zepsują się na takiej drodze. Wózki, które mają system szybkiego składania i rozkładania bardzo ułatwiają rodzicom codzienne korzystanie ze spacerówki.

 

 

Wózki dla bliżniaków wahają się od około 2 tysięcy złotych do około 5 tysięcy złotych, chociaż jeśli dobrze poszukamy uda nam się znaleźć nawet droższe opcje. Ceny między modelami zależą od tego czy wózek jest wielofunkcyjny (2w1 lub 3w1), od designu, solidności wykonania oraz funkcji jakie posiada (np. system skrętnych kół).

 

Podsumowując, wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę i może dlatego wybór wydaje nam się taki trudny. Kiedy jednak przyjrzymy się temu na spokojnie, okazuje się, że nie jest to wcale takie skomplikowane. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która została skrojona na miarę Twoich potrzeb. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl